image
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Novinky z domova > Certifikace Domova pro seniory Ludmila, p. o.

Certifikace Domova pro seniory Ludmila, p. o. 

Pracovníci Domova Ludmila jsou proškoleni a celý Domov je certifikován jako pracoviště, kde je poskytována „Bazální stimulace“. V současné době jsou také proškoleni pracovníci v konceptu „Paliativní péče“. Celý Domov Ludmila prochází procesem certifikace.

Cílem je poskytovat vysoce kvalitní péči klientům s důrazem na uplatňování nových metod, které podporují kvalitu života klientů a zpříjemňují pobyt v našem Domově.

 

  • Bazální stimulace je vědecký pedagogicko-ošetřovatelský koncept, který se orientuje na všechny oblasti lidských potřeb.
  • Podporuje vnímání, komunikaci a pohybové schopnosti člověka.
  • Péče o klienta je v tomto v konceptu strukturovaná tak, aby podporovala a aktivovala jeho zachované komunikační i pohybové schopnosti.
  • U klientů s nevratnými změnami výrazně podporuje kvalitu života.

 

masaže.jpg

 

Klienti jsou s těmito druhy péče spokojeni. Je uvolněno napětí, klient je promazáván tělovými oleji, ke stimulaci je pouštěna relaxační hudba.

 

Koncept paliativní péče je zaměřen na klienty, kteří se mohou cítit osamoceni a díky onemocnění potřebují úlevu od bolesti. Zaměstnanci se od ledna 2023 školí a nyní prochází certifikací v tomto tématu. Paliativní péče zahrnuje poradenství, péči o klienta, ale také dodržování klientových práv.

 paliativa.jpg

 

 Za Domov Ludmila, Ing. Mgr. Martina Šilhárová, MBA - ředitelka organizace